2015 Lazer Epilasyon Fiyatları

2015 Lazer Epilasyon Fiyatları

2015 Lazer Epilasyon Fiyatları  aşağıdaki gibidir;

KADIN Kredi Kartı, Nakit (Seans) ERKEK Kredi Kartı, Nakit (Seans)
TÜM GENİTAL 147 TL SAKAL ÜSTÜ 58 TL
KOLTUK ALTI 58 TL BOYUN 58 TL
YARIM ALT BACAK 316 TL ENSE 58 TL
TAM BACAK 594 TL GENİTAL 382 TL
TüM VüCUT YüZ HARİç 785 TL GÖĞÜS 382 TL
TÜM YÜZ 161 TL TüM VüCUT 1509 TL
BIYIK 51 TL GÖĞÜS+OMUZ 499 TL
BİKİNİ 95 TL OMUZ 198 TL
ÇENE 51 TL SIRT+OMUZ 499 TL
YARIM KOL 198 TL SIRT 382 TL
FAVORİ 51 TL KUYRUK SOKUMU 237 TL
GÖBEK 51 TL TüM KOL 382 TL
GÖĞÜS ARASI 51 TL

Merkezlerin fiyatları birbirine yakındır. Merkezlerde uygulanan lazer epilasyon güncel fiyat listesi tabloda görülmektedir. Bu lazer epilasyon fiyatlarını uygulayan merkezlere ulaşmak için görsele tıklayınız. Her vücut bölgesi için paket fiyat için telefon edin. Tüm vücut paket epilasyon fiyatları da uygulanmaktadır. Kampanya ayrıntıları için önerilen merkezler ile görüşünüz.

Lazer epilasyon nerelerde yapılmaktadır?

Lazer epilasyon uzun zamandır lazer epilasyon merkezleri, estetik merkezleri olarak da bilinen güzellik merkezlerinde yapılmakta idi. Sağlık bakanlığının son yönergeleri ile bir değişikliğe gidildi. Güzellik merkezlerinin açılması yasaklandı. Var olan güzellik merkezlerinin de 2010 yılında poliklinik ya da muayenehaneye dönüşmesi zorunluluğu getirildi. Yani fiilen güzellik merkezi kavramı kaldırıldı. Yeni yönetmelikte lazer epilasyon uygulamaları tıp merkezleri ya da hastanelerde yapılabileceği hükmü getirildi.

Tüm vücuda bir seansta lazer epilasyon yapılabilir mi? Evet yapılabilir. Ortalama bir bayan vücudu 1,5-2 saat sürmektedir.

Lazer epilasyon için en çok hangi tip lazerler kullanılır? Ruby, Alexandrite, diod, nd yag tipi lazerler epilasyon amaçlı kullanılan lazerlerdir. Bu isimlendirme dalga boyuna göre yapılır. Melanin adı verilen ve kılda bulunan boya maddesine farklı oranlarda tutunurlar.

Amaç enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlamak ve kıl kökündeki kıl üretim fonksiyonunu bozmaktır. Lazerler dalga boylarına göre ciltte farklı derinliklere inerler. Bu sebeplerle kıl derinliği, kıl rengi, kıl kalınlığına ve cilt tipine göre farklı bölgelerde ve farklı kişilerde farklı lazerleri tercih edebilmektedir.

Lazer Epilasyon Batıklara faydalı mı?

Bacaklarımda ve bikini bölgemde batıklar var. Lazer epilasyonun faydası olur mu? Batıklar daha çok oturma bölgesi, bacak arkası, makat, genital ve bikini bölgesinde gözlenir. Kılların ters büyümesi ya da yüzeye çıkamaması nedeniyle batık oluşmaktadır. Lazer epilasyon kılları azaltarak bu sorunu dolaylı olarak çözer. Günümüzde bu durumun en iyi çözüm
yöntemlerinden biridir.

Kıl dönmesi tedavisinde lazer etkilimidir?

Özellikle oturduğumuzda, oturulan yer ile temas eden bölgelerde kıl dönmesi olarak tabir edilen durum gözlenmektedir. Kadınlarda daha çok kalça, bacak arkası, bikini, genital ve koltuk altında rastlanır. Bu durumun en güncel tedavilerinden biri ters büyüyen bu kılları azaltarak dolaylı çözüm sağlayan lazer epilasyondur.

Kıl dönmesi bazen kalça arasında ameliyat gerektirecek kadar ciddi durumlara yol açabilir. Bu hastalığa tıpta pilonidal sinüs adı verilir. Kıl dönmesi apse halini almadan daha başlangıçta bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir. Apse ya da kist oluşmuş ise lazer etki edemez. Ameliyat olmuş hastalarda pilonidal sinüsün tekrarlayabilir. Bu sebeple hastalığın tekrar etmemesi için ameliyat yarası iyileştikten sonra bölgeye lazer epilasyon yapılması faydalı olabilir. Birçok genel cerrah bu ameliyat sonrası bölgenin lazer ile kıllardan arındırılmasını önermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir